poniedziałek, 8 lipca 2013

Straż przyboczna wikingów / Viking Heartguard

Tak jak obiecałem dzisiejszy wpis dotyczy wikingów. Do mojego Lorda dołączyli czterej elitarni wojownicy z jego straży przybocznej, uzbrojeni w straszliwe dwuręczne duńskie topory.

Normalnie wikingowie nie mają możliwości wystawienia tak uzbrojonych wojowników ale mój lord to sam Harald Hardrada i jego specjalne zasady dają mi taką możliwość. W standardowych potyczkach będą robić za berzerków.

Malowanie podobnie jak w przypadku poprzedniej figurki to NMM, niestety o ile w przy malowaniu Warlorda nie było zbyt dużo widocznej zbroi to już u heartguard-ów jest jej bardzo dużo co troszkę psuje efekt, nie dam jednak za wygraną i dalej będę kontynuował malowanie w tym stylu.

Niestety przy lakierowaniu zdarzył się wypadek i zbyt wcześnie chwyciłem jedną z figurek i zdarłem farbę z nosa jednego z wikingów( co widać na zdjęciach) ale do środy to poprawię.


As promised today's post is about the Vikings. To my Lord joined by four elite  bodyguards, armed with a terrible two-handed Danish axes.
 Normally, the Vikings do not have the possibility of having this weapon but my lord it  Harald Hardrada and the special rules giving me such an opportunity. In normal battles will do for normal Berserkers.

Painting as in the previous figures are NMM, but if in the painting Warlord was not too much armor is already visible, in heartguard s is a lot of it as a little spoils the the effect, but I do not give up, and I will continue painting on this style.
Unfortunately, after using varnish the accident happened  I grabbed one of the figure too soon  and ripped off the paint from the nose of one of the Vikings (as seen in the pictures) but by Wednesday I will fix it.

2 komentarze:

 1. Wyszli bardzo fajnie, a NMM daje radę:)
  Dobry początek większej grupy do Sagi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Inkub za dobre słowa cieszę się że się podobają. Kolejni do malowania będzie 4 heartguard-ów. posklejanych mam już też 8 warriorsów.

   Usuń